Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2
Súkromná stredná odborná škola Hliník nad Hronom - autoopravár, automechanik

Športové aktivity a turnaje

Lyžiarsky kurz

V dňoch 18. - 22.2.2019 sme sa zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Polomka Bučník. Stredisko sa nachádza na severných svahoch Slovenského rudohoria. Lyžiarsky areál nám ponúkol každý deň skvelú lyžovačku, výborne upravené zjazdové trate. Na najvyššom bode lyžiarskeho svahu sa nachádza rozhľadňa Polomské očko, z ktorej si môžete vychutnať nádherné výhľady na dolinu Hrona a južné svahy Nízkych Tatier. Túto možnosť sme spolu so študentami využili. Celková atmosféra bola príjemná, priateľská, k čomu prispeli svojím prístupom, správaním, zodpovednosťou a rešpektom aj naši žiaci. Mnohí si vylepšili techniku lyžovania, iní prekonali samých seba a po týždni zlyžovali stredne náročnú zjazdovku. Veríme, že podobné aktivity počas ich štúdia absolvujeme spoločne ešte veľakrát.

lyžiarsky3.JPG  lyžiarsky2.JPG lyžiarsky1.JPG

 

Žiarska stovka

Zaujímavej turistickej akcie Žiarska stovka sa dňa 22.6.2018 zúčastnil aj žiak našej školy Ľubomír Orságh. Ako jeden z piatich prišiel až do samotného cieľa, čo je pri účasti 16 ľudí skutočne krásny výkon. Gratulujeme a držíme palce v ďalších športových aktivitách!

žiarska stovka.jpg

 

Lyžiarsky výcvik

Žiaci našej školy sa v termíne od 26.2.2018 do 2.3.2018 zúčastnili lyžiarskeho kurzu v horehronskej dedine Hronec. Ubytovaní sme boli v hoteli Poniklec. Počasie bolo slnečné a napriek tomu, že teploty sa pohybovali okolo -10 0C, lyžovačka bola super. Žiaci boli s pobytom spokojní a mnohí urobili vo svojich lyžiarskych schopnostiach výrazné pokroky. 

             lyžiarsky hronec (1).JPG         lyžiarsky hronec (2).JPG                        

Cykloturistika

Aj v tomto školskom roku, 1.6.2017, sme s časťou študentov podnikli v rámci športového a turistického krúžku výlet na bicykloch. Príjemné počasie a nadšenie všetkých zúčastnených nám umožnilo prejsť trať dlhú asi 24 km. Z Hliníka nad Hronom sme vyrazili cez D. Trnávku, ponad Lovčiansku Maru až nad Prestavlky, kde sme si urobili piknik v prírode pod lesom. Späť sme sa vracali cez Prestavlky, H. Trnávku a H. Ždaňu. 

IMG_0108.JPG

Lyžiarsky výcvik

V dňoch 8.12.2016-12.12.2016 využili naši žiaci a vyučujúci priaznivé počasie a zúčastnili sa lyžiarskeho výcviku v stredisku Ski Krahule. Počas pobytu sme si užili výbornú lyžovačku a zažili kopu zábavy. Väčšina účastníkov sa chystá do toho strediska vrátiť aj vo voľnom čase.

                   DSC02981.JPG          DSC03005.JPG

Športové aktivity v školskom roku 2015/2016

Aj v tomto školskom roku, podobne ako v predchádzajúcich, sa v rámci športových aktivít školy uskutočnia nasledovné turnaje:

- celoročný turnaj vo futbale a florbale o putovný pohár riaditeľa školy
Súťažiť budú družstvá jednotlivých tried systémom každý s každým.
Víťaz získa putovný pohár riaditeľa školy a vecnú odmenu.

- celoročný turnaj v bedmintone a stolnom tenise
Súťažiť budú jednotlivci systémom každý s každým. Víťazi získajú vecné ceny.

Zapojíme sa do regionálnej ligy žiakov stredných škôl v malom futbale, ktorú organizuje Centrum voľného času CVRČEK Kremnica na základe výzvy MŠ a odohráme aj niekoľko priateľských zápasov (florbal, volejbal).

Vianočný florbalový turnaj

16. 12. 2013 dve floorbalové družstvá našej školy opäť navštívili ZŠ v Malej Lehote a zmerali si sily vo vianočnom turnaji s dvoma družstvami, ktoré postavila ZŠ. Naši chlapci obsadili krásne 2. a 3. miesto a všetci zúčastnení v tomto predvianočnom čase predviedli výborný športový výkon v duchu fair-play.

Malá Lehota.JPGMalá Lehota 2.JPGMalá Lehota 3.JPG

 

 

Priateľský florbalový zápas

Florbalové družstvo našej školy odohralo dňa 16.11.2013 priateľský florbalový zápas s družstvom Základnej školy v Hliníku nad Hronom. Oba športové tímy dôstojne hájili svoje farby a všetci zúčastnení si zo zápasu odniesli skvelý športový zážitok.

 

Minifutbalová regionálna liga stredných škôl v CVČ v Kremnici

Aj v tomto školskom roku sa futbalové družstvo našej školy zúčastnilo futbalovej ligy v Kremnici, ktorá prebehla v kremnickej mestskej telocvični a organizuje ju Centrum voľného času CVRČEK Kremnica. 30.5.2014 sa uskutočnilo posledné kolo tohto turnaja a naši žiaci pod vedením Mgr. Anny Jančokovej sa stali opätovne celkovými víťazmi, k čomu im srdečne blahoželáme! Získali diplom a vecnú odmenu. Už teraz sa tešíme na budúci ročník a ďakujeme žiakom, ktorí výborne reprezentovali našu školu. Zvláštne poďakovanie si zaslúži Ján Kasza, žiak končiaceho ročníka a zároveň dlhoročný kapitán mužstva, ktorý počas celej doby štúdia ochotne reprezentoval našu školu.

                                             DSC09796.JPG

Konečné výsledky                   

 

    zápasy výhry vp pp prehry skóre body
1 SSOŠ Hliník nad Hronom    18 15 2 1 0 52:20 50
2 SOŠ ŽSPI Kremnica   18 10 1 1 6 61:31 33
3 S. Gymnázium Kremnica  18 5 0 3 10 37:59 18
4 S.ŠÚV Kremnica   18 3 0 0 15 23:63 9

 

 

Strelci gólov: Počet gólov
Ján Kasza 15 gólov
Tomáš Dunko 5 gólov
Roman Kaločai 6 gólov
Adam Žilinský 1 gól
Patrik Kováč 8 gólov
Lukáš Blaho 2 góly
Dávid Gajdoš 5 gólov
Ladislav Kukučka 6 gólov
Richard Kováč 4 góly

 

 

Športové aktivity v školskom roku 2013/2014

Aj v tomto školskom roku, podobne ako v predchádzajúcich, sa v rámci športových aktivít školy uskutočnia nasledovné turnaje:

- celoročný turnaj vo futbale a florbale o putovný pohár riaditeľa školy
Súťažiť budú družstvá jednotlivých tried systémom každý s každým.
Víťaz získa putovný pohár riaditeľa školy a vecnú odmenu.

- celoročný turnaj v bedmintone a stolnom tenise
Súťažiť budú jednotlivci systémom každý s každým. Víťazi získajú vecné ceny.

Zapojíme sa do regionálnej ligy žiakov stredných škôl v malom futbale, ktorú organizuje Centrum voľného času CVRČEK Kremnica na základe výzvy MŠ a odohráme aj niekoľko priateľských zápasov (florbal, volejbal).

 

Priateľský florbalový zápas

Dňa 17. 6. 2013 sa florbalové družstvo našej školy zúčastnilo priateľského stretnutia so žiakmi ZŠ Malá Lehota. ZŠ postavila 3 družstvá - výber žiakov 7., 8. a 9. ročníka. Umiestnili sme sa na 3. mieste a z tohto podujatia sme si odniesli veľmi príjemný športový zážitok. Veríme, že na jeseň 2013 budeme môcť privítať družstvo ZŠ Malá Lehota v našej škole.  

DSC01669.JPG

 

Futbalový turnaj 

 

V tomto školskom roku sa futbalové družstvo našej školy zúčastnilo futbalovej ligy v Kremnici, ktorá prebehla v kremnickej mestskej telocvični a organizuje ju Centrum voľného času CVRČEK Kremnica. 15.5.2013 sa uskutočnilo posledné kolo tohto turnaja a naši žiaci pod vedením Mgr. Anny Jančokovej sa stali celkovými víťazmi, k čomu im srdečne blahoželáme! Získali pohár, diplom a vecnú odmenu. Už teraz sa tešíme na budúci ročník a ďakujeme žiakom, ktorí výborne reprezentovali našu školu. Zvláštne poďakovanie si zaslúžia žiaci končiacich ročníkov, ktorí počas celej doby štúdia ochotne reprezentovali našu školu: Adam Beňo, Dodo Janúch, Martin Gajdoš - "Gajdy" a Patrik Gajdoš - "Bučkár .

 

DSC01602.JPG       DSC01604.JPG

Konečné výsledky:

         

    zápasy výhry vp pp prehry skóre body
1. SSOŠ Hliník nad Hronom  21 17 0 0 4 68:39 51
2. SOŠ ŽSPI Kremnica  21 9 2 1 9 69:64 32
3. S. Gymnázium Kremnica   21 8 1 1 11 45:49 30
4. S. ŠÚV Kremnica 21 5 1 2 13 43:77 19

                                    
 

Strelci gólov:

Počet gólov
Martin Gajdoš 9 gólov
Ján Kasza 18 gólov
Jozef Janúch 8 gólov
Patrik Gajdoš 10 gólov
Adam Kováč 2 góly
Patrik Kováč 3 góly
Dávid Gajdoš 2 góly
Adam Žilinský 12 gólov
Pavol Šarkozi 4 góly

 

 

Športové aktivity v školskom roku 2012/2013

 

V tomto školskom roku tak, ako v predchádzajúcich, sa v rámci športových aktivít školy uskutočnia nasledovné turnaje:

 

- celoročný turnaj vo futbale a florbale o putovný pohár riaditeľa školy.

   Súťažiť budú družstvá jednotlivých tried systémom každý s každým.
   Víťaz získa putovný pohár riaditeľa školy a vecnú odmenu. 

 

- celoročný turnaj v bedmintone a stolnom tenise.

   Súťažiť budú jednotlivci systémom každý s každým. Víťazi získajú vecné ceny.

Zapojíme sa do regionálnej ligy žiakov stredných škôl v malom futbale, ktorú organizuje Centrum voľného času CVRČEK Kremnica na základe výzvy MŠ. 

 

Volejbalový turnaj

 

CVČ Žiar nad Hronom dňa 7.2.2012 usporiadalo Okresné kolo vo volejbale žiakov SŠ. Zúčastnilo sa ho 6 družstiev. Naše družstvo zvíťazilo a postúpilp do obvodného kola, ktoré sa konalo 20.3.2012 v Banskej Štiavnici. Súperom nášho družstva bolo Gymnázium Nová Baňa, víťaz okresu Žarnovica, a Gymnázium Banská Štiavnica, víťaz okresu Banská Štiavnica. Hralo sa systémon každý s každým na dva víťazné sety. Naše družstvo zápas s Banskou Štiavnicou vyhralo 2:0 a zápas s Gymnáziom Nová Baňa prehralo 0:2. Celkovo sme obsadili druhé miesto. Víťaz, Gymnázium Nová Baňa, postúpil do krajského kola. Našu školu reprezentovali:Gajdoš Martin, Janúch Dodo, Beňo Adam, Kasza Ján, Kosej Igor a Gajdoš Patrik. Nášmu družstvu za vzornú reprezentáciu ďakujeme.

 

          Reprezentačné družstvo vo volejbale

 

            DSC01041.JPG                DSC01043.JPG

 

Turnaj v malom futbale

 

V tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do regionálnej ligy v malom futbale stredných škôl. Okram nášho družstva sa do súťaže prihlásili družstvá:

Gymnázium Kremnica, Súkromná škola úžitkového výtvarníctva Kremnica, SOŠ sluchovo postihnutých Kremnica.


V regionálnej lige sa hrá systém každý s každým na 7 kôl. V prvom kole, ktoré sa konalo 12.10.2011 v Mestskej športovej hale v Kremnici, dosiahlo naše družstvo pod vedením Jána Kaszu nasledovné výsledky:
Gymnázium Kremnica - SSOŠ Hliník nad Hronom 3:0
SSOŠ Hliník nad Hronom - SUPŠ Kremnica 4:2
SOŠ sluchovo postihnutých Kremnica - SSOŠ Hliník nad Hronom 1:4


V našom tíme skórovali Ján Kasza (6 gólov) a Jozef Janúch (2 góly). Atmosféra turnaja bola veľmi príjemná,žiaci povzbudzovali a nezapreli športového ducha. Najbližšie kolo súťaže sa bude konať 8.11.2011. O jeho výsledkoch Vás budeme informovať na našej stránke. Hráčom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a tešíme sa na ďalšie výborné výsledky.

 

              Reprezentačné družstvo v malom futbale

              

                        malý futbal.JPG

 

Florbalový turnaj


Dňa 20.10.2011 naši žiaci znova reprezentovali "farby  našej školy, tentoraz vo florbale. Obvodné kolo žiakov SŠ, organizované CVČ Žiar nad Hronom, sa konalo v telocvični
Gymnázia Žiar nad Hronom. Okrem bojovníkov z našej školy sa turnaja zúčastnili aj žiaci Gymnázia Žiar nad Hronom a Gymnázia Kremnica. Hralo sa systémom každý s každým, podľa platných pravidiel florbalu. Víťaz obvodného kola postúpil do krajského kola. Naši žiaci sa držali statočne.

Reprezentovali nás v nasledovnom zložení:
kapitán: Kasza J., brankár: Koreň P., Kostrian J., Boháč M., Kosej I., Gajdoš M., Gajdoš P., Janúch J., Valko M., Repiský Z. Gymnázium Kremnica hravo zdolali 9:5. Súboj s Gymnáziom Žiar nad Hronom skončil pre našich žiakov prehrou 3:2. Výhoda domáceho prostredia a výhoda domáceho ihriska je výhoda. Góly za naše mužstvo zaznamenali: Janúch - 3, Kostrian - 1, Kasza - 2, Gajdoš P. - 2, Gajdoš M. - 2, Repiský - 1. Nálada sa niesla v športovom a priateľskom duchu. 

Chlapcom za pekné výsladky a vzornú reprezentáciu školy ďakujeme.

 

Vianočný turnaj

V dňoch 20. a 21. 12. 2010 sa konal vianočný turnaj vo florbale, futbale, basketbale a stolnom tenise. Do turnaja boli zapojení aj vyučujúci. Atmosféru turnaja dotvárala vôňa vianočného pečiva, teplého čaju a citrusového ovocia, ktoré si žiaci počas turnaja mohli vychutnať. Ako sme už spomenuli, sily v zápase si zmerali nielen žiaci, ale i vyučujúci.  Hoci sa držali statočne, na medailové pozície nezaútočili. Vítazi v jednotlivých disciplínach boli odmenení sladkými medailami. Všetky športové aktivity prebehli pod taktovkou Mgr. Anny Jančokovej.

Vo florbalovom turnaji sa na 1. mieste umiestnilo družstvo žiakov v zostave: Rudinský, Považan, Zliechovec, Plankenbüchler.

V stolnom tenise sa na 1. mieste umiestnil Kašiar Matúš.

V basketbale sa na 1. mieste umiestnili: Kašiar,  Plankenbüchler.

Vo futbale sa na 1. mieste umiestnilo družstvo žiakov v zostave: Varsa, Valko, Považan, Plankenbüchler.

Vianočný turnaj prebehol vo všeobecnej spokojnosti  a bol zároveň príjemnou rozlúčkou so starým rokom. 

 

         vt1.jpg                vt4.jpg

 

Centrum voľného času Žiar nad Hronom usporiadalo dňa 5.11.2010 obvodné kolo žiakov SŠ vo florbale, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy.
V zápase so žiakmi Gymnázia Milana Rúfusa Žiar nad Hronom prehrali, a tak nepostúpili do krajského kola. I napriek prehre to bola nová skúsenosť, ktorá bude určite pozitívom v ďalšej činnosti florbalového družstva. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným žiakom za vzornú reprezentáciu školy. 

 

Lyžiarsky výcvik

 

Ako to už na našej škole tradične býva, aj tento rok zorganizovala pedagogička p. Mgr. A. Jančoková vydarený lyžiarsky kurz. Prebiehal v dňoch od 16.2. do 19.2. 2010. Spolu so žiakmi ZŠ Hliník nad Hronom sa aj naši žiaci- z väčšej časti prváci- odvážali zavčas rána autobusom do lyžiarskeho strediska Krahule. Napriek vrtošivému počasiu bola nálada na lyžiarskom výcviku výborná. „Pod taktovkou“ Mgr. Jančokovej a Ing. Berstlingovej sa žiaci pustili do zdolávania svahov na lyžiach. Ich chuť športovať a vzorná disciplína čoskoro priniesli svoje ovocie: každý zvládol alebo si vylepšil lyžiarsku techniku. No nielen to. Tí šikovnejší mali možnosť vyskúšať si aj snowboarding pod vedením skúseného inštruktora M. Berstlinga ml. Celý výcvik prebehol vydarene a neskutočne rýchlo. Oddýchnutí a spokojní účastníci sa tak s väčším elánom pustili do svojich povinností. 

 


 DSC00095.JPGDSC00098.JPGDSC00099.JPG

 

 

Žiaci všetkých tried našej školy sa každoročne zapájajú do športových turnajov:


Futbalový turnaj o putovný pohár riaditeľa školy

PA010015.JPG

Volejbalový turnaj o putovný pohár riaditeľa školy

111.jpg

Vianočný stolnotenisový turnaj

107.jpg

Všetci účastníci sú ocenení vecnými cenami a víťazné družstvo získa do svojej triedy na celý rok putovný pohár riaditeľa školy s venovaním. Zápasy sa vždy stretnú s veľkým záujmom žiakov celej školy a v športovej atmosfére sa utužuje nielen zdravie všetkých účastníkov, ale aj priateľské vzťahy a zmysel pre fair play. 

 

V rámci projektu Otvorená škola - "Šport - cesta k harmonickému rozvoju človeka a k zbližovaniu ľudí , 2008 - sa nám podarilo zlepšiť materiálno-technické vybavenie našej školy doplnením športového náradia a náčinia, zakúpením športového materiálu pre rôzne druhy športov (basketbal, futbal, volejbal, stolný tenis, florbal, bedminton).  

 PA080017.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


 

webygroup

upresniť

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár


266723

Úvodná stránka